Pro návštěvníky na Electronica 2024

Zarezervujte si svůj čas hned!

Stačí několik kliknutí, abyste si rezervovali své místo a získali lístek na stánek

Hall C5 Booth 220

Předběžná registrace

Pro návštěvníky na Electronica 2024
Všichni se zaregistrujete! Děkujeme vám za schůzku!
Jakmile ověříme vaši rezervaci, zašleme vám vstupenky stánku e -mailem.
domů > Zprávy > Instituce: Konkurenceschopnost polovodiče Jižní Koreje klesá již čtyři po sobě jdoucí roky
RFQs/Objednávka (0)
Čeština
Čeština

Instituce: Konkurenceschopnost polovodiče Jižní Koreje klesá již čtyři po sobě jdoucí roky


Nedávná studie ukazuje, že polovodičová technologie nové generace Jižní Koreje již čtvrtý rok po sobě zaostávala za Spojenými státy.Důraz je kladen na to, kolik nadcházejícího vládního vládního plánu Jižní Koreje ve výši nejméně 10 bilionů Won zlepší konkurenceschopnost tohoto odvětví, protože Spojené státy a Japonsko přímo poskytují obrovské dotace k přilákání polovodičových společností.

13. května vydal Korejský institut pro hodnocení a správu průmyslových technologií (KEIT) Zprávu o průzkumu technologií z roku 2023, která zveřejnila výsledky výzkumu na úrovni průmyslové technologie a relativní mezeru v technologii hlavních zemí/regionů po celém světě (Jižní Korea, United, UnitedStáty, Japonsko, Čína a Evropská unie).Na základě Spojených států (s technologickou úrovní 100%) je průměrná úroveň průmyslové technologie v Jižní Koreji 88,0% (s technologickou mezerou 0,9 let), EU je 93,7% (s technologickou mezerou 0,39 let), Japonsko je 92,9% (s technologickou mezerou 0,39 let), následuje Čína na 83,0% (s technologickou mezerou 1,2 roku).

Pokud je nejvyšší technologická úroveň ve Spojených státech považována za 100% standard, úroveň technologické technologie příští generace v Jižní Koreji se v posledním průzkumu snížila z 90,1% na 86,0%.

Technologie polovodiče příští generace v Jižní Koreji dosáhla v roce 2019 92,9% americké úrovně, v roce 2021 klesla na 90,1% a v roce 2023 klesla dále pod 90%.

Zejména pro systémové polovodiče, které jsou zásadní pro rozvoj generativní umělé inteligence (AI), dosahují pouze 81,6% americké úrovně.Technologická mezera mezi Jižní Koreou a Spojenými státy se rozšířila na 1,3 roku.Čína úzce následuje s technologickou úrovní 80,5%.

Vzhledem k tomu, že polovodiči představují asi 20% vývozu Jižní Koreje, se odborníci obávají, že oslabení konkurenceschopnosti polovodičů může mít nepříznivé dopady na budoucí hospodářský růst.Korejská asociace polovodičového průmyslu uvádí, že Jižní Korea drží pouze 3% tržní podíl v oblasti System Semiconductor, zatímco Spojené státy mají 70%.

GI Hyun, výkonný ředitel Koreje Semiconductor Industry Association, zdůraznil potřebu odvážnějších, proaktivních a trvalých podpůrných opatření pro kultivaci systémového polovodičového průmyslu a prohlásil: „Ve střednědobém až dlouhodobém horizontu je nutné vytvořit ekosystémkde může systémový polovodičový průmysl růst samostatně. “

Při pohledu na 25 hlavních průmyslových a technologických oblastí je oblast s největší technologickou mezerou mezi Jižní Koreou a technologickými zeměmi/regiony letectví nové generace, což je 2,9 let;Další jsou uhlíkové materiály (s technologickou mezerou 1,5 roku), keramika (s technologickou mezerou 1,4 roku) a kovové materiály (s technologickou mezerou 1,2 roku).Jižní Korea je pouze v popředí budoucí technologie displeje.Oblasti, které může Jižní Korea dohnat do šesti měsíců, zahrnují elektrická vodíková vozidla (s technologickou mezerou 0,3 let) a inteligentní domy (s technologickou mezerou 0,4 let).

Z technického hlediska, kromě displejů a sekundárních baterií, mají Spojené státy nejvyšší úroveň technologie mezi všemi 47 technologiemi, což představuje 64,5%, zatímco Japonsko má 14, což vede v keramice, uhlíkovém materiálech a kořenových technologiích;Kromě pěti technologií v budoucím displeji je Jižní Korea v přední pozici v „komerční vysoce výkonné technologii lithiové baterie“ a „technologie opětovného použití lithiové baterie“;Evropa má nejvyšší technologii v pokročilých výrobních procesech a zařízeních, stejně jako stavitelství a továrny na pobřeží.

Celková technologická mezera mezi Spojenými státy a Jižní Korea se za posledních osm let rozšířila.Rozšíření z 1,4 let v roce 2013 na 1,5 roku v roce 2015, ale udržování nebo omezení na 1,5 roku v roce 2017, 1,3 roku v roce 2019 a 0,8 let v roce 2021.

Odborníci jednomyslně věří, že za účelem obnovení ztracené technologické konkurenceschopnosti musí jihokorejská vláda zvýšit investice do výzkumu a rozvoje.

Zvolte jazyk

Kliknutím na prostor pro ukončení